Skip links
Avukatlar İçin SEO

Avukatlar İçin SEO 2022

Avukatlar için SEO çalışmaları, arama sonuçlarının ilk sayfa sıralamasında yer almak adına web sitesi trafiğinin kalitesini ve miktarını iyileştirme sürecidir.

İzmir Avukat SEO

İnsanlar bir avukata ihtiyaç duyduklarında, aradıkları avukatı bulmak için genellikle aşağıdaki yollardan birini kullanırlar:

1. Arama motorları.
2. Çevre tavsiyesi.
3. Sosyal medya.

Bu seçenekler arasında arama motorları yalnızca en popüler olan değil, aynı zamanda yatırım getirisini ölçmek için en kolay olanıdır.

Sosyal medyada çok sayıda insana organik olarak ulaşma ihtimali, sosyal medya platformlarında son birkaç yılda önemli ölçüde düştü. Sosyal medya platformlarının teşvikleriyle birçok işletme bunun yerine ücretli reklamlar vermeye başladı. Ancak firmalar için organik trafik almak, reklamlardan daha etkili bir yoldur.

Avukatlar için reklam verme gibi bir seçenek olmadığından avukatlar için SEO, karşılık alabileceğiniz tek alandır. Bununla birlikte size reklamlardan daha ucuza mal olur.

Bu seçenek size üç fırsat sunar:

 1. Daha fazla anahtar kelime için trafik çekme potansiyeliniz artar. Hizmet verdiğiniz alanlarda anahtar kelime çalışması yaparak, seçtiğiniz kelimelerin sonuç sayfasında görünürlüğünüz artar.
 2. Uzmanlık alanınızla ilgili merak edilenleri, kaliteli bir içeriğe dönüştürerek danışmanlarınıza ulaşın. Organik bağlantı oluşturmak için yüksek kaliteli içerikler üretmeniz, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alma ihtimalinizi arttırır.
 3. Web sitesi ziyaretçilerini size güvenmeye ve sizinle iletişim kurmaya ikna ederek potansiyel müşterilere dönüştürme ihtimalinizi arttırır.

Hukuk Büroları ve Avukatlar için SEO Neden Önemlidir?

Tüketicilerin bir hukuk firmasını bulma şekli, ağırlıklı olarak arama motorlarına yönelmektedir.  Dolayısıyla, organik trafiğin büyük kısmı Google araması sayesinde gerçekleşmektedir.  Bir hukuk firması işletiyorsanız ve pazarlama stratejinizin bir parçası olarak yeni danışanlara ulaşmak istiyorsanız, başarınızın çoğu web sitenizin Google aramasında görünür olma oranına bağlıdır. Avukatlar için SEO çalışmalarının temelini online görünürlük sağlamak oluşturur.

Neden Hukuk Büronuz İçin SEO Çalışmasına İhtiyacınız Var?

Avukatlar, arama motorları için optimize edilmiş bir web sitesine ihtiyaç duyar. Çünkü arama motorları, insanların birlikte çalışacağı kişileri bulmasının birincil yoludur. Hangi işte olursanız olun bir web sitesi, arama motoru optimizasyonu stratejilerinizin merkezidir. Kendinizi potansiyel müşterinizin karşısına çıkarmak, markanızı oluşturmak ve tanıtmak için yapacağınız her şeyin temelidir.

Bunlara ek olarak, web sitenizin tasarımı da önemlidir. Kötü bir tasarıma sahip olmasına rağmen derecesi iyi olan bir web sitesi, ziyaretçilerinizi potansiyel danışanlara dönüştürmez. Dolayısıyla web siteniz güven oluşturmak, farkındalığınızı artırmak ve insanları harekete geçmeye teşvik etmek için tasarlanmalıdır. Bu sayede hukuk firmalarının büyük çoğunluğu web siteleri aracılığıyla yeni davalar elde ediyor.

Bir SEO çalışmasının tartışmasız en önemli yönü, bütçenizi ve zamanınızı denetlemektir. İster SEO ajanslarıyla çalışın, ister işi kendiniz yapın, ektiğiniz tohumların doğru meyveyi vereceğinden emin olmanız gerekir.

Eğer firmanızın Avukatlar için SEO uyumluluğuna ilişkin tarafsız bir değerlendirmeye ihtiyaç duyuyorsanız, çözüm seçeneklerini öğrenmek için bugün uzman SEO kadromuz ile iletişime geçin!

Anahtar Kelime Araştırmasının Önemi

Davanızın detaylarını anlamadan mahkemeye gittiğinizi düşünün. Sonuç felaket olurdu. Aynısı, sitenizde yeni sayfalar ve makaleler yayınladığınızda da geçerlidir. Bu nedenle, anahtar kelime araştırması, iyi bir SEO çalışmasının temelidir. Eğer anahtar kelime araştırması yapmadan içerik oluşturuyorsanız, kimsenin aramadığı arama terimleri için insanları sitenize çekmeye çalışarak zaman ve bütçe kaybedersiniz.

Avukatlar için SEO kapsamlı anahtar kelime çalışmaları ne içerir?

 • Doğru araçları kullanarak seçilen anahtar kelimeler.
 • Alanınıza ve çalışabileceğiniz danışan profiline uygun anahtar kelime analizi.

SEO Uyumlu İçerik Çalışmalarının Önemi

Hedef kitlenizden web sitenize nitelikli trafik çekmenin en uygun maliyetli yollarından biri içerik pazarlamasıdır. Örneğin, içeriklerinizin kullanıcıların sorularına cevap niteliğinde olması, site trafiğinizi ve sıralamanızı arttırabilir.

Avukatlar için içerik pazarlamasının kapsamı nedir?

 • Hukuk firmanızın ihtiyaç duyduğu çeşitli sayfa türlerinin analizi
 • Google’da sıralamayı kolaylaştırmak için konu kümeleri oluşturma
 • Ayrıntılı ve uzun biçimli içeriğe öncelik verme
 • Google’ın sitelere uyguladığı önemli noktaları belirleme
 • Hukuk endüstrisi dahilinde bilgi içeriği üretme

Sayfa İçi Optimizasyon Çalışmalarının Önemi

Hukuk firmanızın web sitesini düzenleme şekliniz, Google’daki sıralamalarınızı etkilemektedir. Ancak, sayfalarınızı arama motorları için uygun şekilde optimize etmek, sayfa oluşturmak kadar kolay değildir. Ayrıca, içeriğinizin kalitesini de analiz etmeniz gerekir.

Sitenizi nasıl yapılandırırsınız?

 • İlk olarak, başlık etiketlerinizi, meta açıklamalarınızı ve sayfa başlıklarınızı optimize etmelisiniz.
 • Daha sonra, sayfa hızı ve kullanıcı deneyimi optimizasyonunu gerçekleştirmelisiniz.
 • Son olarak, bağlantı ve görüntü optimizasyonunu sağlamalısınız.

Google Benim İşletmem

Google İşletme Profili kullanmanız, hukuk firmanızın çevrimiçi pazarlama stratejisinin kritik bir bileşenidir. Bu bileşen olmadan, insanlar yakınlarda bir avukat ararken harita bilgilerinde yer alamazsınız.

Avukatlar için Google Benim İşletmem, şu çalışmaları kapsar:

Adım adım nasıl kurulur?
Yerel arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için nasıl optimize edilir.

 Avukatlar İçin SEO 2022

Yerel SEO

Avukatlar için SEO ve yerel SEO, Google My Business listenizin ötesinde bir çalışmadır. Sitenizdeki sayfalar, organik arama sonuçlarında anahtar kelimeler sayesinde harita listelerinin altında sıralanabilir. Ayrıca, bir harita paketi olmadan yerel arama sonuçlarını hedeflemek isteyeceğiniz birkaç anahtar kelime vardır.

Avukatlar için yerel SEO size şunları sağlar:

 • Üçüncü taraf web sitelerinde olumlu yorumlar
 • Firmanızı çeşitli dizin listelerinde alıntılarla listelemek
 • Trafiğinizi ve potansiyel müşterilerinizi kolayca çalabilecek spam tehlikelerine karşı güvende olmak

Performansı Ölçme ve Değerlendirme

Ölçemediğiniz şeyi iyileştiremezsiniz.  Bu sebeple, hukuk firmanızın SEO’ya yaptığı yatırımın ne kadar iyi olduğunu ve sonuçlar karşısında nasıl bir değerlendirme yapacağınızı kavramak önemlidir.

Site içi optimizasyon, anahtar kelimeler ve odaklanmanız gereken trafik analizleri, web sitesinden kazandığınız kullanıcı profilinin size ne kadar uygun olduğunu tespit etmenizi sağlar. Bu sebeple, SEO çalışmalarının mantığını anlamak, çabalarınızı iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Firmanızın Avukatlar için SEO desteğine ihtiyacı olup olmadığı konusunda uzman bir görüşten faydalanmak isterseniz, bizimle iletişime geçin!

 

Leave a comment

Explore
Drag