Skip links
Diş Hekimleri İçin SEO 2022

Diş Hekimleri İçin SEO 2022

Dental SEO, birçok diş hekiminin ve muayenehane sahibinin kafasını karıştıran bir konudur. Pazarlama uzmanı olmak yerine, hasta bakımına odaklanmak isteyen diş hekimleri için SEO ile ilgilenmek zordur. Sizin için basit bir açıklamasını yapalım. SEO çalışmaları, web sitenizi arama motoru sonuçlarında daha yukarılara taşımanızı sağlar. Web sitenize sağladığınız trafik, size daha fazla yeni hasta sağlar. Ancak arama motoru sıralamalarını yükseltmek zaman almaktadır.

Diş Hekimleri İçin SEO

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Basitçe söylemek gerekirse, web sitenizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olma sürecidir. Web siteniz daha üst sıralarda yer aldığında, tıklama oluşturma ve sitenize ziyaretçi çekme şansınız artar.

SEO yöntemlerinden bazıları daha fazla çaba gerektirir. Eğer bunları düzgün bir şekilde yapmak istiyorsanız SEO uzmanlarının ve web tasarımcılarının yardımına güvenmeniz gerekir. Diş hekimi muayenehaneniz için ihtiyacınız olan SEO çalışmasını hemen başlatalım!

Diş Hekimleri İçin SEO Nasıl Yapılır?

Dental SEO, sitenin arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmak için bir muayenehane sitesini optimize etmeye odaklanır. Optimizasyonlar, siteyi mobil uyumlu, daha hızlı ve potansiyel hastalar için daha kullanışlı hale getirmeyi içermektedir.

Bir diş hekimiyseniz, SEO pazarlaması öncelikleriniz arasında üst sıralarda olmak bulunmayabilir. Ancak, arama motoru optimizasyonu olmadan siteniz görünürlük kazanamaz.

Kullanıcıların büyük bir kısmı, arama sonuçlarında ilk beş siteyi görüntüler. Bu durum web sitelerine; daha fazla trafik, nitelikli ziyaretçiler ve güvenilirlik sağlamanız demektir.

Rakiplerinizin diş hekimleri için SEO çalışmalarına yatırım yaptığını aklınızda tutun. Bu, yerel hastaları sizden önce sitelerine çektikleri anlamına gelir. Dolayısıyla SEO, kendi bölgelerindeki hekimleri araştırmak için internete yönelen hastaların önüne çıkmanız açısından önemli bir fırsattır.

Harika görünen bir web sitesi ve iyi bir SEO çalışmasıyla rakiplerinizin önüne geçin. İzmir Web Tasarım Ajansı size bu konuda yardımcı olabilir.

Diş Hekimleri İçin SEO 2022

Diş Hekimleri İçin SEO Başlangıç İpuçları

Herhangi bir pazarlama planı, hedef kitlenize nereden ulaşacağınızı ve onlara nasıl ulaşacağınızı bilmeyi gerektirir. SEO bir istisna değildir. Diş hastalarının ihtiyaçlarına hitap ettiğinizde onların dikkatini çekersiniz. Bu dikkat, sıralamanızı yükseltir.

İyi bir dental SEO stratejisi geliştirme sürecine başlamak için yapabileceğiniz bazı şeyler aşağıdaki gibidir.

Alakalı Anahtar Kelimeler Ekleyin

Kullanıcılar, sadece diş hekimi yazarak arama yaptıkları gibi, diş beyazlatma, köprü ya da çocuk muayenesi gibi belirli hizmetleri de ararlar.

Yani, birkaç kelimeden oluşan uzun kuyruklu aramaların arama hacmi daha düşüktür. Ancak bu sorgulardan gelen trafik genellikle yüksek oranda hedeflenir ve gerçek müşterilere dönüşmeye hazırdır.

Örneğin, web sitenizi yalnızca diş sağlığı için optimize etmeye odaklanmak yerine, konum odaklı anahtar kelimeler kullanmanız daha faydalı olur. 

Ayrıca, web sitenizi optimize ederken, sağladığınız tüm hizmetleri tanımlayan anahtar kelimeler eklediğinizden emin olun. Örneğin, web sitenizin kopyasında ve URL’lerinde yalnızca diş hekimi veya diş sağlığı gibi kelimeler kullanmayın. Kanal tedavisi ve porselen diş gibi kelimeleri ve yaptığınız işlemlerin ve sunduğunuz ürünlerin adlarını kullanın.

Yerel Aramalar İçin Optimize Edin

Sağlık söz konusu olduğunda, insanlar yerel hizmet sağlayıcıları arar. Dolayısıyla, SEO planınız belirli coğrafi alanları hedeflemek için yerel SEO taktiklerini kullanmıyorsa, bu noktayı kaçırıyorsunuz demektir.

Sonuçlarınızı iyileştirmenin en kolay yolu, şehrinizin adını web sitenizin kopyasına eklemektir. Ayrıca sayfa başlıklarınıza ve URL’lerinize konum ekleyin. Ek olarak, kliniğiniz için Google İşletme hesabı oluşturun ve yerel dizin sitelerine kaydettirin.

Blog Yazın

Diş hekimleri için SEO’nun amacı, artan arama motoru görünürlüğüyle daha fazla hasta çekmektir. Yine de bu, tüm bilgi ve uzmanlığınız için ödeme yapmaları gerektiği anlamına gelmez. Deneyimli bir diş hekimi için SEO pazarlaması, gelir elde ettiği kadar güvenilirlik oluşturmakla da ilgili olmalıdır.

Bloglama bunu yapmanın bir yoludur. Diş bakımı ipuçları içeren bir blog yazarak, ilgilenen okuyucuları ve potansiyel hastaları çekmeye başlarsınız. Trafiğiniz arttıkça arama sıralamanız da yükselir. Böylece bölgenizde diş hekimi arayanlar için güvenilir bir kaynak ve ilk tercih olursunuz.

Bağlantı Kazanın

Web sitenize verilen bağlantıların sayısı ve kalitesi, işletmenizle ilgili anahtar kelimelerle arama sonuçlarında ne kadar üst sıralarda yer alacağınızı belirler. Eğer sıralamalarınızı korumak istiyorsanız kaliteli bağlantılar kazanmanız gerekir.

Diş hekimleri için SEO söz konusu olduğunda, sitenize bağlantı sağlamak çok önemlidir. Uygulamanızın yayınladığı içerik için bir beğeni veya onay işlevi görürler. Bu nedenle, Google gibi arama motorları, bağlantıları en büyük sıralama faktörlerinden biri olarak kullanır.

Dental SEO 2022

Diş Hekimleri İçin SEO Konusunda En Sık Sorulanlar

Diş hekimleri için SEO nasıl çalışır?

Diş hekimleri için SEO, sitenin organik arama sonuçlarında görünürlüğünü arttırmak için web sitenizi optimize etmeyi içerir. Optimizasyonlar, başlık etiketlerini güncelleme, geri bağlantıları çekme ve sayfa hızını artırma gibi site içi, site dışı ve teknik taktikleri kapsar.

Diş hekimleri için arama motoru optimizasyonu ne kadar sürer?

Dental arama motoru optimizasyonunun sonuç vermesi en az altı ay sürer. Ancak, bazı durumlarda uygulamalar, artan trafik, telefon görüşmeleri ve randevular gibi sonuçları dört ay içinde görmeye başlayabilir. SEO, tıklama başına ödeme gibi kısa vadeli bir stratejiye karşı uzun vadeli bir strateji olduğundan bu zaman dilimi normaldir.

Diş hekimleri için SEO ne kadara mal olur?

Dental SEO fiyatları birkaç faktöre bağlıdır. Bununla birlikte SEO ajanslarının vereceği fiyatlar değişkendir. Eğer SEO çalışmanızı kendiniz yapacaksanız tek maliyet zamanınız olur. Daha iyi ve profesyonel bir SEO çalışması için bir miktar bütçe ayırmanız gerekir. Web siteniz için en uygun fiyat teklifleri için bizimle iletişim kurun!

Diş Hekimleri İçin SEO 2022

Diş Hekimleri İçin SEO hizmetlerimiz ile daha fazla hastaya ulaşın!

Artık diş hekimleri için SEO’nun önemini anladığınıza göre, muhtemelen nasıl başlayacağınız konusunda birçok sorunuz vardır. Yapılması ve yapılmaması gerekenlerin sizi bunaltmasına izin vermeyin. İzmir SEO Ofisi’ni arayın ve uzmanlarımızın sizi arama motorlarının zirvesine yönlendirmesine izin verin!

Diş hekimleri de dahil olmak üzere yüzlerce müşterimizi, arama motoru sıralamalarında ilk sıralara yükselttik. Deneyimli ekibimiz, web sitenize nasıl daha fazla ziyaretçi çekeceğinizi bilir.

SEO çalışmalarınızı geliştirmeye başlamaya hazırsanız ancak bunu yapacak zamanınız ve personeliniz yoksa bize ulaşın. Diş hekimleri için SEO hizmetimiz size, daha fazla hasta çekmek için ihtiyacınız olan başarıyı sağlar. 

Leave a comment

Explore
Drag