Skip links
Doktorlar İçin SEO

Doktorlar İçin SEO 2022

Doktorlar için SEO: Tıbbi Uygulamalara Uygun SEO için Eksiksiz Bir Kılavuz

Doktorlar için SEO konusu giderek popüler bir hal aldı. Dolayısıyla birçok klinik dijital görünürlüğünü arttırdı. Ancak küçük ya da yeni bir kliniğe sahip olsanız bile henüz geç değil. Gereken tüm işlemleri sizin için başlatalım. İhtiyacınıza en uygun SEO seçenekleri için, deneyimli ekibimizle iletişime geçin. 

Doktorlar İçin SEO

Yerel SEO, konumunuza yakın yapılan aramalarda ilk sırada çıkmanız için önemlidir. Kliniğinize yakın arama yapan hastalara ulaşmanız açısından gerekli bir uygulamadır. Bunun için, ilk önce Google İşletme Profili oluşturmanız gerekir. Gereken düzenlemeleri yaptıktan sonra, arama sonuçlarında konumunuzla birlikte görünür hale gelirsiniz.

Doktorlar İçin SEO Neden Gereklidir?

  • Web sitesi trafiğini iyileştirin.
  • Tedavi ve alanınızla ilgili anahtar kelimeler için daha üst sıralarda yer alın.
  • Rakiplerinizin web sitesi trafiğini yakalayın.
  • Ücretli reklamlar olmadan daha fazla hastaya ulaşın.
  • Yeni hasta randevularını artırın.
Doktorlar İçin SEO İzmir

Doktorlar İçin SEO İpuçları

1.Web Site Tasarımının Uyumluluğu

Kulağa çok basitmiş gibi gelse de, SEO çalışmalarınızın başarılı olması web sitenizin tasarımınızla ilgilidir. Sitenizin tasarımı, tıp alanına uygun olmalıdır. Ayrıca sitenizin tasarımını ve yapacağınız düzenlemeleri sürekli olarak güncellemeniz gerekir. Sektörünüze ve SEO çalışmalarına uyumlu web tasarımı için İzmir Web Tasarım Ofisi ile iletişime geçin.

Adınız, adresiniz ve telefon numaranız gibi iletişim bilgilerinizi içeren özel bir iletişim sayfanız olduğundan emin olun. Bu sayfa, ilerleyen tüm diğer listeleme ve inceleme sitelerinde aynı şekilde kullanılacaktır. İletişim bilgilerini sitenizin alt bilgilerine ekleyin. Ek olarak iletişim sayfası da oluşturmalısınız. Çünkü iletişim sayfası, Google’ın bu ayrıntılar için başvuracağı ilk yerlerden biridir.

2. Online Aramalar Doktorlar İçin SEO Çalışmalarında Büyük Bir Rol Oynar

Google’da ilk sırada yer almanın en önemli kriteri, web sitenizde bir inceleme sayfanız olmasıdır. İnsanların doğrudan uygulamaya verdiği ve Facebook, Google gibi sitelerden alınan üçüncü taraf incelemelerine önem verin.

Buna ek olarak yorumlar, Google’ın gözünde sayfa sıralamaları için güçlü bir etkendir. Dolayısıyla, web sitenize yorum aldığınızdan emin olun.

Klinikler İçin SEO

3. Google İşletme Hesabınıza Önem Gösterin

Doktorlar için SEO çalışmasının önemli noktalarından biridir. Bir doktor olarak Google’da ilk sırada yer almak için Google İşletme’de listelendiğinizden emin olmanız gerekir. Bunu yapmak için, işletme hesabınızı oluşturmanız, doğrulamanız ve güncel tutmanız gerekir.

Kendiniz hiç düzenlemeseniz bile, Google sizi haritalarda listeleyebilir. Ancak düzenlemeleri kendiniz gerçekleştirirseniz, tüm düzenlemeler için yetki sahibi olursunuz. Google tarafından otomatik olarak listelenmek, ziyaretçilerinizin  yönlendirilmesinde hatalara neden olabilir.

İşletme hesabınızı doğruladıktan sonra, karşınıza çıkacak iletişim formlarınız eksiksiz bir şekilde doldurun. Tüm bilgilerinizin aynı girildiğine dikkat edin. Böylelikle yaşanabilecek hataların önüne geçersiniz.

4.Facebook’ta İşletme Profili Açın

Kliniğiniz için bir Facebook işletme sayfanız yoksa, rakiplerinizin oldukça gerisindesiniz. Facebook, ilk sayfa arama sonuçları için kritik öneme sahiptir. Çünkü, bir rakibiniz için hızlı bir arama yaparsanız , Facebook sayfası ilk sayfadaki en üst sıradaki listelerden biri olacaktır.

Aynı şey, diğer tüm uzmanlık ve hasta bakım uygulamaları için de geçerlidir.

Facebook, doktorlar için SEO çalışmalarında önemli bir yere sahiptir. Pratik bir Facebook işletme sayfasına sahip değilseniz online görünürlüğünüzü kaybediyorsunuz demektir.

5. Üçüncü Taraf İncelemeleri ve Listeleme Profillerini Talep Edin

Google İşletme ve Facebook İşletme hesabına sahip olmanız, sizin için önemli SEO stratejilerindendir. Ancak hepsi bu kadar değil. Aynı iletişim bilgilerini kullanarak düzenlemeniz gereken 50’den fazla listeleme ve inceleme dizini vardır. Dolayısıyla bilgilerinizin her yerde tutarlı olmasına önem göstermelisiniz. Bunun nedeni, Google’ın birden fazla bilgi kaynağını onaylayarak sizi güvenilir olarak belirlemesidir.

Tüm bu listeleme ve inceleme dizini için size yardımcı olalım.

İzmir SEO

6. Düzenli İçerik Yayınlamaya Başlayın

Google’ın önem verdiği bir diğer konu sitenizin güncel kalmasıdır. Sitenize bu güncelliği sağlamanın en kolay yolu ise belirli aralıklarla blog yazıları yayınlamanızdır. Ancak blog yazılarınız bildiğiniz bilgi içerikli makalelerden ibaret değildir. Sizi üst sıralara çıkarabilecek popüler anahtar kelimelerle donatılmış SEO uyumlu içerik üretmeniz gerekir.

Alanınızla ilgili en çok merak edilen konular hakkında bir yazı hazırlayarak, hastalarınıza ulaşabilirsiniz. Böylelikle uzmanlık seviyenizi ve bilginizi ihtiyacı olan herkesle paylaşmış olursunuz.

Doktorlar için SEO çalışmalarının büyük bir yoğunluğunu içerik çalışmaları oluşturur.

7.Hedef Kitlenize Uygun Anahtar Kelimeleri Seçin

Anahtar kelimeler, doktorlar için SEO çalışmalarının temelini oluşturur. Anahtar kelime çalışmalarını ücretsiz bir şekilde yapabileceğiniz çeşitli araçlar mevcuttur. Ancak pek çok kullanıcı bu araçları kullanmayarak başarısız olur. Google Anahtar Kelime Planlayıcı, kullanabileceğiniz ücretsiz araçlardan biridir.

Bu konuda dikkate almanız gereken en önemli nokta, popüler anahtar kelimelerde başarı rekabetinin fazla olduğudur. Seçeceğiniz anahtar kelime ne kadar uzun veya spesifik olursa başarı oranınız o kadar artar. Örneğin; yalnızca “burun estetiği” kullanmak yerine, “rinoplasti nedir, nasıl yapılır?” şeklinde daha kapsamlı bir anahtar kelime seçebilirsiniz.

8. Memnuniyet Belirten Hasta Yorumları

Web sitenize bir inceleme bölümü eklemenin önemine değinmiştik. İnceleme bölümünde yer alan memnuniyet odaklı yorumlar, yeni hastalara ulaşmanızı sağlar. İncelemeler, Google için en önemli sıralama sinyallerinden biridir. Yerel sonuçlarda üst sıralarda yer alan işletmeler çoğunlukla, hastaların 5 yıldızlı yorumlarına sahiptir.

Bir doktor olarak, kendi yerelinizde göz önüne çıkmak istiyorsanız önem vermeniz gereken kriterlerden biri hasta yorumlarıdır.

9. Doktorlar İçin SEO Kritik Nokta: Geri Bağlantılar

Geri bağlantı, Google’da bir tıbbi uygulama sıralaması elde etmek için doktor SEO stratejisinin kritik parçasıdır.

Nedir bu geri bağlantı? Sizin web sitesi bağlantınızın, güçlü bir site tarafından kullanılmasıyla oluşur. İki site arasındaki bağlantıdır. Bu şekilde adlandırılır, çünkü bağlantı verilen sayfaya işaret eder.

Sitenize verilen geri bağlantı ne kadar güçlüyse güvenilirlik seviyeniz o kadar artar.

İzmir Klinikler İçin SEO

Doktorlar İçin SEO Çalışmalarında Neden İzmir SEO Ofisini Tercih Etmelisiniz?

Biliyoruz hastalarınıza iyi bir hizmet sunabilmek için çok çalışıyorsunuz. Kendi mesleğiniz dışında dijital problemlerle uğraşacak vaktiniz yok. Doğrusunu söylemek gerekirse tüm bu SEO çalışmaları zaman zaman karmaşık bir hal alabiliyor. Gelin, deneyimli ekibimizle kliniğiniz için en uygun ve en doğru SEO stratejisini belirleyelim. Web sitenizin ihtiyaçlarına ve hizmet verdiğiniz alana göre çalışmalar yürütelim.

Aklınıza takılan her türlü soru için her an buradayız. 

Leave a comment

Explore
Drag